Blog

Poznań na weekend – TOP 5 atrakcji

Poznań to miasto, w którym nie brakuje atrakcji ‒ zarówno miłośnicy sztuki czy historii, jak również przygody, architektury oraz muzyki znajdą coś dla siebie. Wszystkim, którzy planują weekend w Poznaniu podpowiadamy co w szczególności warto zobaczyć. Zachęcamy do lektury!

Weekend w Poznaniu – 5 Super atrakcji

1. Cytadela ‒ Park Cytadela

part cytadela poznań

Cytadela to jedna z największych atrakcji Poznania. Cytadela to rozległy park, w którym nie brakuje pięknych alejek, pomników historii czy muzeów. W parku znajdują się cmentarze z grobami powstańców styczniowych oraz wielkopolskich, jak również ofiar terroru hitlerowskiego i sowieckiego, muzea, między innymi Muzeum Uzbrojenia czy Muzeum Armii Poznań, punkty forteczne i miejsca pamięci.

2. Brama Poznania

brama poznania

Brama Poznania zlokalizowana jest w najstarszej części Poznania ‒ nad rzeką Cybiną, w sąsiedztwie katedralnej wyspy. Brama Poznania to kompleks budynków  ‒ nowoczesny budynek główny i Śluza Katedralna, które połączone są kładką.

Brama Poznania to nowoczesne, multimedialne muzeum, dotyczące historii Poznania, mówiące o dziejach Ostrowa Tumskiego, jak również o początkach państwa Polskiego.

Bryła Bramy Poznania robi ogromne wrażenie i otrzymała wiele prestiżowych nagród architektonicznych.

3. Stary Rynek

stary rynek poznań

Poznański Stary Rynek zdobył już serca wielu turystów, jest niezwykle klimatyczny.  Na Starym Rynku między innymi  zobaczymy renesansowy budynek Ratusza ze słynnymi stykającymi się o 12:00 koziołkami, rzędy uroczych kamieniczek czy fontannę Neptuna. Na rynku nie brakuje też restauracji, w których można spróbować wielu smakołyków.

4. Palmiarnia

Palmiarnia poznań

Palmiarnia Poznańska to jeden z największych ogrodów w Europie. Na wszystkich zwiedzających czeka ponad 17 000 gatunków roślin, piękne rośliny subtropikalne i tropikalne, rośliny wodne, egzotyczne zwierzęta, akwarium, a  ponadto, śpiew ptaków, szum wody i różne strefy klimatyczne. Ogród podzielony jest na kilka tematycznych pawilonów, znajduje się w nim również kawiarnia.

W palmiarni  każdy zrelaksuje  się i zapomni o szarej codzienności.

5. Zoo

zoo poznań

Foki, ptaki, kangury, słonie, wielbłądy, flamingi, żyrafy, wybieg nosorożców białych, ekspozycja motyli, wybieg niedźwiedzi brunatnych i wiele, wiele innych. A oprócz tego liczne punkty widokowe i gastronomiczne. W zoo zostały wydzielone tematyczne pawilony Przystanek Początkowy, Przystanek Flaming, Przystanek Pelikan, Przystanek Słoń i Przystanek Ryś. Wszystkim, którzy będą w Poznaniu  ‒ zarówno dużym, jak i małym serdecznie polecamy to miejsce!

Jakie jeszcze atrakcje turystyczne znajdziemy w Poznaniu?

Wśród innych atrakcji w Poznaniu wymienić możemy:

  • Rogalowe Muzeum Poznania ‒ wspólnie z Rogalowym Mistrzem poznacie tajniki wypieków rogali świętomarcińskch ‒ co więcej, będziecie mogli wziąć udział w wielkich wypiekach. To nie koniec, zwiedzający mają też szansę posłuchania o historii Poznania i nauczenia się gwary poznańskiej.  Na końcu oczywiście przychodzi czas na degustację rogali.
  • Nierozpoznani ‒ ponad dwumetrowe, żeliwne rzeźby bezgłowych, podążających w niewiadomym kierunku postaci to bardzo interesująca wystawa Magdaleny Abakanowicz. Wystawa znajduje się na terenie dawnego Fortu Winiary.
  • Mural na Śródce ‒ trójwymiarowy mural pod tytułem Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle, do powstania którego inspiracją prawdopodobnie były fotografie dawnych kamienic śródeckich z pewnością zrobi na Was wrażenie.

A ponadto:

  • Jezioro Maltańskie
  • Papugarnia
  • Stary Browar
  • Fotoplastykon poznański
  • Park Wodny Termy Maltańskie

Gdzie nocować?

Jeśli chodzi o noclegi w Poznaniu, to do wyboru mamy wiele miejsc o różnym standardzie i w szerokim przedziale cenowym. Zatrzymać się możemy hotelu w centrum, w pensjonacie na Starym Rynku, w hostelu w dzielnicy blisko dworca PKP  czy w kwaterze u osoby prywatnej. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i budżetu, którym dysponujemy.

Zanim jednak zarezerwujemy nocleg w Poznaniu, sprawdźmy wyposażenie pokoi hotelowych, to czy hotel dostosowany jest dla rodzin z dziećmi, czy potrzeb osób niepełnosprawnych, jak również czy w pobliżu hotelu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe.

Sprawdź, również naszą ofertę tanich noclegów o wysokim standardzie TUTAJ.

Podsumowanie

Wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów na weekend zapraszamy do Poznania. Weekend w Poznaniu z pewnością dostarczy Wam wielu pozytywnych emocji! W Poznaniu możecie zobaczyć Cytadelę, Bramę Poznania, Palmiarnię Poznańską, Stary Rynek, Zoo, a co więcej, Rogalowe Muzeum Poznania, piękne murale, klimatyczne kamieniczki i wiele, wiele innych.

Zapraszamy!