Blog

Czy tani nocleg może być dobry? Podpowiadamy

Zapewne wielu z Was nieraz zastanawiało się, czy znalezienie dobrego noclegu w niskiej cenie jest w ogóle możliwe.  Zgodnie z wieloma opiniami komfortowy nocleg w atrakcyjnie zlokalizowanym hotelu bądź pensjonacie po prostu musi sporo kosztować. Czy tak jest w rzeczywistości? Zachęcamy do lektury!

Komfortowe warunki i atrakcyjna cena

Odpowiadając na zadane w tytule pytanie ‒ wystarczy odrobina wysiłku, aby znaleźć komfortowy nocleg w niskiej cenie. Niezależnie od tego czy szukamy noclegu w Poznaniu, w Warszawie, w górach czy nad morzem, w Polsce bądź za granicą  porządny research to podstawa.

Podczas porównywania ofert z pewnością natkniemy się na komfortowy nocleg w niskiej cenie, jak również na dość słaby nocleg w bardzo wygórowanej cenie.

Jak znaleźć dobry nocleg w niskiej cenie?

Aby znaleźć korzystną ofertę noclegową musimy nieco postarać się, na jakie kwestie w szczególności warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

  • Na samym początku trzeba podkreślić, że nie musimy, a nawet nie powinniśmy ograniczać się tylko do hoteli. Doskonałym i niedrogim miejscem na nocleg są kwatery prywatne, pensjonaty, domki letniskowe, a także obiekty o standardzie hotelowym. Jeśli dobrze poszukamy z pewnością znajdziemy w pełni wyposażony pokój lub domek o optymalnej dla nas wielkości.
  • Pamiętajmy też, że większe pokoje są zazwyczaj tańsze od jedno- czy dwu osobowych, jeśli więc wybieramy się w podróż z grupą znajomych i zależy nam na minimalizacji kosztów, lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie jednego większego pokoju niż dwóch mniejszych.
  • Kolejnym sposobem na znalezienie niedrogiego noclegu jest śledzenie promocji, rabatów oraz czytanie newsletterów. Niektóre z hoteli i pensjonatów organizują naprawdę korzystne promocje, znajdziemy rabaty w wysokości 20, 30 40, a nawet 70%.
  • Meta wyszukiwarki ‒ korzystanie z portali pośredniczących w rezerwacji różnego typu miejsc noclegowych to doskonały sposób na sprawne porównanie wielu ofert. Wśród najpopularniejszych meta wyszukiwarek wymienić możemy między innymi Trivago czy Kayak
  • Dokładnie przeczytajmy opinie gości, którzy przebywali w danym hotelu, pensjonacie, hostelu ‒ są one prawdziwą kopalnią informacji i mogą nas uchronić przed złym wyborem.
  • Stali klienci są coraz bardziej doceniani. Wiele hoteli i obiektów o standardzie hotelowym przyznaje swoim stałym klientom spore zniżki, to kolejny sposób na oszczędność.
  • Lokalizacja ‒ na cenę noclegu wpływa również lokalizacja hotelu czy pensjonatu ‒ zazwyczaj najwyższe ceny mają obiekty zlokalizowane w pobliżu centrum, czasem warto wybrać obiekt położony ciut dalej – nawet po odliczeniu ceny biletów tramwajowych czy autobusowych możemy sporo zaoszczędzić.

Podsumowanie

Wszystkim, którym zależy na obniżeniu kosztów noclegu, ale noclegu w komfortowych warunkach podpowiadamy, że warto przeanalizować kilka opcji, porównać oferty, podpytać znajomych – wytrwałe poszukiwania z pewnością się opłacą. Powodzenia!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego hotelu