Blog

Spędź magiczne święta w Poznaniu

Poznań to miasto, w którym zakochała się niejedna osoba ‒ klimatyczne kamienice, piękne uliczki, zabytki i mnóstwo atrakcji każdego roku przyciągają wielu turystów. Stolica Wielkopolski w szczególności zadziwia w okresie bożonarodzeniowym i jest miejscem, w którym każdy poczuje magię świąt!

Świąteczne dekoracje

W Poznaniu nie brakuje świątecznych dekoracji, ozdoby lamp, pięknie ustrojone choinki, świecące figurki reniferów i Mikołajów każdego wprowadzą w świąteczny  nastrój. Gdy tylko ściemni się ulice oświetlone są pięknymi światełkami. Warto zrobić sobie kilka zdjęć w otoczeniu świątecznych dekoracji – będą one znakomitą pamiątką.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Tegoroczny jarmark rozpoczął się w ostatnią sobotę listopada i potrwa do 22 grudnia. Na wszystkich przybyłych – zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych czekają liczne atrakcje, mowa tutaj między innymi o spotkaniach z bajkowymi postaciami i oczywiście ze Świętym Mikołajem, warsztatach rzeźbienia w lodzie czy festiwalu ICE SHOW. To nie koniec, podczas jarmarku zakupić można ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe prezenty i upominki, na przykład skarpety, czekoladowe narzędzia czy różnego typu rękodzieła. Warto dodać, że na przybyłych czeka pyszne jedzonko, zjeść można bigos, golonkę, szare kluski z kapustą, szaszłyka, gołąbka, żurek w chlebie, a także pieczywo i wędliny. Na miłośników słodkości czekają gofry czy owoce w czekoladzie.

Przejażdżka diabelskim młynem

Poznań wygląda przepięknie, wszyscy zainteresowani mogą podziwiać panoramę miasta podczas przejażdżki diabelskim młynem, czekającym na wszystkich na Placu Wolności. Diabelski młyn to nie jedyna karuzela, zdecydować się też można na przejażdżkę Grazy Jumbo, która szczególnym powodzeniem cieszy się wśród najmłodszych lub przejazd kolejką.

Lodowisko

Kto ma ochotę na szaleństwa na lodzie? W Poznaniu z pewnością nie zawiedziecie się! Wybierać można między krytym lodowiskiem Malta, które znajduje się przy starcie Toru Regatowego Malta, przy ulicy Jana Pawła II, lodowiskiem Chwiałka przy ul.O.M.Żelazka czy lodowiskiem Ligawa przy ul. Bułgarska 17.

Pobyt świąteczny w Poznaniu

A gdzie odpocząć po tak wielu atrakcjach? Hotele prześcigają się w przygotowywaniu ofert pobytów świątecznych. Najczęściej pakiety zawierają:

  • nocleg i wyżywienie
  • kolację wigilijną z wizytą Mikołaja i rozdawaniem prezentów
  • wspólne kolędowanie
  • możliwość korzystania ze strefy wellness & SPA
  • atrakcje dla dzieci
  • świąteczne warsztaty

Podsumowanie

W Poznaniu nie brakuje świątecznych atrakcji, mowa tutaj o pięknych dekoracjach, jarmarku bożonarodzeniowym, karuzelach. Jeśli więc nie macie jeszcze planów na święta zapraszamy do stolicy Wielkopolski.